Menu strony

Awans do finałów

Awans do Finałów

W dniach 31 marca i 1 kwietnia reprezentacja piłkarska Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży udała się do Opola na mecz rewanżowy w ramach trzeciej rundy XIV Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej „Siedlce 2017”. Nasi alumni po długiej podróży dotarli do Seminarium Opolskiego późnym wieczorem.  Wczesnym ranem gościliśmy na  modlitwach porannych oraz Mszy świętej wraz z braćmi klerykami z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium w Opolu. Po wspólnym śniadaniu i chwili odpoczynku udaliśmy się na zwiedzanie pięknego Opola. Po powrocie do Seminarium i wspólnym obiedzie wyruszyliśmy na obiekty MOSiR w celu rozegrania rozgrywek. Ostanie przygotowania przedmeczowe, analiza taktyczna i rozgrzewka przebiegły spokojnie. Około godziny 14:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek w meczu. Początek spotkania przebiegł spokojnie, po około 10 minutach gry nasi bracia otworzyli wynik meczu. Na listę strzelców wpisał się Robert Kulas po podaniu Marcina Remfelda. Kolejna bramka padła chwilę później tym razem asystował R. Kulas, a gola zdobył M. Remfeld. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando naszych zawodników, czego przykładem mógł być słupek po strzale R. Kulasa. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie nasi braci poszli za ciosem spychając zawodników gospodarzy na własną połowę. Trzecia bramka w 53 min. była autorstwa R. Kulasa a asystował mu Łukasz Urbanek. Początek drugiej połowy  należał do nas, jednak po trzeciej bramce dla naszej drużyny siły i koncentracja zaczęła spadać. W 65 min. Gospodarze zmniejszyli rozmiar porażki po golu z rzutu karnego. Analizując przebieg całego spotkania gospodarze nie mieli okazji do zdobycia bramki warto  zaznaczyć, że nasza obrona sprawowała się perfekcyjnie a okazji do podwyższenia bramki nie brakowało. Wynik 3 do 1 przy 1:1 w pierwszym meczu daje awans do Finałów Mistrzostw Polski. W Siedlcach nasza drużyna zmierzy się z zespołami z Siedlec, Paradyża i Tarnowa. Turniej finałowy odbędzie się najprawdopodobniej w dniach 14 -16 maja tego roku.