Nawigacja
Aktualności
Ewangelizacja Łomży
Rok Wiary - Artykuły
Historia
Dla kandydatów
Zarząd i wykładowcy
Alumni
Koła zainteresowań
Biblioteka
Galeria
Kontakt
Linki
Dzieło Wspierania Powołań
Zespół Seminaryjny
KSM
Kolędy
Katolicki Portal Młodych

Warto przeczytać
...choćby i umarł, ż...
REJS DOOKOŁA ŚWIAT...
Atmosfera milczenia
Internet...
Błogosławieni...
Początek wykładów w roku akademickim 2014/2015
Informujemy, iż dnia 29 września br. (poniedziałek) Wspólnota Seminaryjna rozpoczęła pracą formacyjną w zakresie wykładów na wszystkich rocznikach.
Zgodnie z tradycją Naszej Alma Mater uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 będzie miała miejsce 16 października br. (czwartek) w kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Rekolekcje wrześniowe w WSD w Łomży
W dniach 24 – 28 IX 2014 Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przeżywała rekolekcje przed rozpoczęciem roku akademickiego. Przewodniczył im ks. Wojciech Węgrzyniak – biblista z Krakowa.

Miesiąc propedeutyczny w Wyższym Seminarium Duchownym
Dnia 04.09.2014 do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przybyło dziesięciu młodych kandydatów na kleryka, lecz przed formacją seminaryjna musieli oni odbyć tak zwany „miesiąc propedeutyczny”, aby zacisnąć więzi między sobą oraz przygotować się do funkcjonowania w tejże uczelni.

Powakacyjny powrót do Seminarium
We wtorek 23 września br. po przerwie trwającej około trzy miesiące nastąpił powrót alumnów do gmachu Wyższego Seminarium Duchowego w Łomży. Podczas wakacji klerycy posługiwali na różnego rodzaju rekolekcjach, wyjazdach np. oaza, jak też służyli pomocą duszpasterzom w swych rodzinnych parafiach. Nie zabrakło również czasu na regenerację sił przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.
Należy nadmienić, iż kandydaci na rok I (w liczbie 9 osób) przybyli do swego nowego miejsca zamieszkania już w początkowych dniach miesiąca. Tradycyjnie przeżywali wówczas tzw. okres propedeutyczny, z którego relacja pojawi się wkrótce w naszym serwisie.
Na dzień dzisiejszy Wspólnota Seminaryjna liczy 69 kleryków.
W środę wieczorem tj. 24 września rozpoczną się rekolekcje, którym przewodniczył będzie ks. Wojciech Węgrzyniak – biblista, wykładowca na Uniwersytecie Papieża Jana Pawła II w Krakowie.

Informacja dla Kandytów na I rok studiów w WSD

Od początku czerwca 2014 rozpoczęło się przyjmowanie kandydatów na pierwszy rok studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.


Ważne daty:

28.08.2014 (czwartek) - zakończenie przyjmowania zgłoszeń na I rok

29.08.2014 (piątek, godz. 10.00) - w gmachu WSD w Łomży odbędzie się pisemny sprawdzian wiadomości z języka polskiego oraz ustny z zakresu teologii dla szkół ponadgimnazjalnych

01.09.2014 (poniedziałek) - zjazd kandydatów na rok I


Więcej informacji w zakładce „dla kandydatów

Bardzo prosimy odwiedzających naszą stronę o modlitwę w intencji wszystkich, których Pan Bóg powołuje do kapłaństwa, a szczególnie za tych, którzy swoje powołanie będą realizować w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Z góry dziękujemy!


31.05 - święcenia prezbiteratu
31.05. br. w Katedrze Łomżyńskiej miały miejsce święcenia prezbiteratu siedmiu diakonów naszego seminarium. Udzielił ich Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej J.E Bp Janusz Stepnowski. Wydarzenie to , którego jedną z najważniejszych częci był akt prostracji podczas śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych, stało się ukoronowaniem sześcioletniej formacji duchowej, pastoralnej, ludzkiej i intelektualnej odbywanej w seminarium.

Tego samego dnia, wieczorem święcenia biskupie z rąk ks. kard. Pietro Parolina przyjął pochodzący z Naszej Diecezji - ks. prał. Marek Zalewski. Został on mianowany przez Papieża Franciszka Nuncjuszem Apostolskim w Zimbabwe w Afryce.

Nowym kapłanom łomżyńskiego prezbiterium i Księdzu Arcybiskupowi życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.

Spotkanie członków dzieła wspierania powołań
Szanowni Państwo,
w imieniu całej wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży serdecznie zapraszamy na spotkanie członków Dzieła Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej, które odbędzie się w sobotę 7 czerwca br. w gmachu naszego Seminarium (Łomża, Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1); rozpoczęcie o godz. 10.00.
Celem spotkania jest przede wszystkim wspólna modlitwa – prośba do Boga w intencji nowych powołań do naszej wspólnoty, a także refleksja nad znaczeniem modlitewnego towarzyszenia osobie powołanej.
W oczekiwaniu na braterskie spotkanie

Ks. Robert Bączek
Ojciec duchowny WSD w Łomży

Ks. Jarosław Kotowski
Rektor WSD w Łomży

Święcenia Diakonatu 2014
17 maja, o godzinie 10.00 w łomżyńskiej Katedrze, odbyła się uroczystość święceń diakonatu, które przyjęli klerycy V roku naszego seminarium. Udzielił ich Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski, Mszę Świętą koncelebrowali również licznie zgromadzeni kapłani łomżyńskiego prezbiterium, w tym księża proboszczowie parafii, z których pochodzą nowi diakoni.

Pielgrzymka na Kanonizację Św. Jana Pawła II i Jana XXIII
W dniach 24. kwietnia - 2. maja odbyła się nasza seminaryjna pielgrzymka na kanonizację dwóch wielkich papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Oprócz nas, alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, wzięli w niej udział także osoby świeckie. Przygotowania do pielgrzymki zaczęły się wówczas, kiedy została ogłoszona data kanonizacji.

Wielkanoc 2014 - życzenia
W imieniu całej wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech Zmartwychwstały Chrystus triumfuje w życiu każdego z Was. Niech czas Świąt będzie pełen miłości braterskiej, przeżywanej w gronie rodzinnym i parafialnej wspólnocie. Niech w te Święta Bóg obudzi wszystko to, co przed nim zakryte, martwe i pozbawione życia w naszych sercach! Wszystkiego dobrego!

W oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II
KRZYŻ I ZMARTWYCHWSTANIE W ŚWIETLE NAUCZANIA Bł. PAPIEŻA JANA PAWŁA II


Niezapomnianym dla nas wszystkich pozostanie obraz ostatniego Wielkiego Piątku
w życiu Jana Pawła II. Łącząc się z uczestnikami Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, w swojej prywatnej kaplicy uściskał i ucałował podany mu krzyż, trzymając go dłuższą chwilę w objęciach. Robiło to wielkie wrażenie, gdyż Ojciec Święty jako schorowany i cierpiący jednoczył się z Ukrzyżowanym.

Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>