Miesiąc Propedeutyczny roku I A.D. 2015

Od 2 września rocznik I w składzie 6 kandydatów rozpoczął tzw. miesiąc propedeutyczny. Miał on na celu poznanie zasad życia w seminarium, a także integrację grupy w nowym środowisku.

W pierwszych dniach naszego pobytu odbył się kurs ,,Filip” prowadzony przez grupę z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina pod kierownictwem ks. Piotra Spyry.

Następnie pod czujnym okiem ojca duchownego i Księdza Prefekta udaliśmy się na kilka dni do Ostrożnego aby jeszcze bardziej się poznać i oddać modlitwie. Odbyliśmy także pielgrzymkę po dawnej diecezji sejneńskiej – poprzedniczki naszej diecezji łomżyńskiej. Zwiedziliśmy Augustów, Wigry, Sejny, Studzieniczną oraz Berżniki, gdzie korzystając z gościnności tamtejszego księdza proboszcza Władysława Napiórkowskiego udaliśmy się na spoczynek. Następnego dnia czekała na nas niespodzianka – wyjazd do Druskiennik na Litwie. Po powrocie do seminarium mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszym wykładzie ze Wstępu do Pisma św. prowadzonym przez ks. wicerektora Zbigniewa Skuzę.

Jeszcze przed przyjazdem naszych starszych kolegów wzięliśmy udział w warsztatach s. Anny Marii Pudełko AP o formacji ludzkiej. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej oraz Synagogę Żydowską w Tykocinie.
Ten miesiąc był dla nas owocnym czasem przygotowana się do podjęcia codziennej formacji w naszym seminarium.


Hubert Prusinowski
Kandydat na rok I w WSD w Łomży