Miesiąc propedeutyczny roku pierwszego

Miesiąc propedeutyczny to czas w którym kandydaci na kleryków mają czas na zapoznanie się z budynkiem, swoim rocznikiem oraz przełożonymi naszej wspólnoty. W tym roku zjazd kandydatów odbył się 2 września.

20160908_150937

Pobyt w WSD im. Jana Pawła II w Łomży otworzył kurs „Nowe życie”, prowadzony przez grupę ks. Jacka Dąbrowskiego Theoforos. Był to czas na zastanowienie się nad przeszłością i przyszłością. Każdy z nas miał możliwość podczas kursu skorzystania m.in. z modlitwy wstawienniczej.
Po ukończeniu kursu wyjechaliśmy do Studzienicznej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej przed wizerunkiem Matki Bożej Studzieniczańskiej. Podczas pobytu przebywaliśmy u Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Czas wolny w tym miejscu poświęcaliśmy na pływanie po jeziorze. Byliśmy również w klasztorze, który niegdyś należał do Kamedułów, znajdującym się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

 

Po powrocie wyruszyliśmy z Ostrołęki na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Dąbrowskiej, w którym odbywały się uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnego dnia wyjechaliśmy do Ostrożnego. Spędziliśmy ten czas na modlitwie, słuchaniu konferencji, ale również na integracji i lepszym poznawaniu się.

20160909_113358

W niedzielę 18. IX byliśmy na odpuście ku czci św. Stanisława Kostki w kościele p.w. Bożego Ciała w Łomży. Kolejnym zaś punktem był wyjazd do Zuzeli, gdzie urodził się Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, po czym udaliśmy do Zarąb Kościelnych, aby odwiedzić kościół poklasztorny. W trakcie trwania okresu propedeutycznego zwiedziliśmy katedrę łomżyńską, Muzeum Diecezjalne, byliśmy również w Kurii Biskupiej oraz siedzibie diecezjalnego Radia Nadzieja.

20160920_124211

Przez cały ten czas, który uważamy za dobrze wykorzystany, przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia z pozostałymi klerykami roku akademickiego 2016/17
w WSD im. Św. Jana Pawła II w Łomży.

Kurpiewski Damian