Okres propedeutyczny roku I 2021/2022

Nasz okres propedeutyczny, czyli czas przygotowania się do właściwej formacji seminaryjnej rozpoczęliśmy 2 września. Podczas wstępu do Eucharystii Ksiądz Rektor powitał nas w nowym miejscu, nazywając seminarium Naszym domem. Pierwsze dni spędziliśmy w seminarium zapoznając się z budynkiem nowego domu. Poznaliśmy także wszystkich przełożonych i ojca duchownego. Rola naszego formariusza przypadła klerykowi roku V. To on wprowadzał nas jako starszy współbrat w życie seminaryjnej wspólnoty.

W pierwszy weekend września wzięliśmy udział w trzydniowym kursie NOWE ŻYCIE, który poprowadziła dla nas wspólnota Theoforos z Łomży. Następnym etapem naszego miesiąca zapoznawczego był integracyjny wyjazd do Drozdowa, gdzie odbyliśmy warsztaty psychologiczne, które pozwoliły nam poznać siebie samych, jak i siebie nawzajem. To był solidny fundament do wzmocnienia więzi naszej wspólnoty rocznikowej. Na koniec pobytu w Drozdowie udaliśmy się w pątniczy szlak Świętego Jakuba do miejscowości Jedwabne, gdzie nawiedziliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tamtejszym kościele. Na zakończenie trudu pielgrzymowania, udaliśmy się na pyszny obiad do rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła.

W czasie tego pierwszego miesiąca w seminarium mogliśmy pogłębić naszą wiedzę na temat Pisma Świętego, poznać tajniki filozofii, a także rozśpiewać się podczas zajęć z muzyki kościelnej. Był to przedsmak tego, co czeka nas w trakcie studiów i formacji w roku akademickim. Wybraliśmy się także w podróż by nawiedzić miejsca pochówków błogosławionych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Poznaliśmy historię dzieła jakie powstało w Laskach na rzecz pomocy osobom niewidomym. Odwiedziliśmy także Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Studzienicznej, gdzie wokół otaczało nas piękno natury i cisza, która wprowadziła nas w klimat modlitwy. W wolnych chwilach pływaliśmy po jeziorze.

Nawiedziliśmy także kościoły parafialne, w których narodziło się nasze powołanie. Spotkaliśmy się z uprzejmością księży proboszczów i wikarych. Nasz miesiąc propedeutyczny zakończyliśmy weekendem podsumowującym w Dobrym lesie. W czasie tego miesiąca doświadczyliśmy wiele życzliwości, świadectw wiary a także zapewnień o modlitwie w naszych intencjach, za co wszystkim serdeczne dziękujemy.

Prosimy wszystkich o wsparcie modlitewne dla nas, jak również dla wszystkich powołanych do służby Bogu. My także zapewniamy o modlitwie za wszystkich naszych dobroczyńców.

Alumni I roku