Spektakl ,,Mój ojciec – bohater czy bandyta?”

DSC_8015W czwartek 3 marca o godz. 20:00 na sali widowiskowej im. bł. ks. Michała Piaszczyńskiego w naszym Seminarium odbył się spektakl w hołdzie Żołnierzom Wyklętym wystawiony przez kleryków z koła teatralnego pt. ,,Mój ojciec – bohater czy bandyta?”

Zainteresowanie spektaklem było ogromne. Widownia była wypełniona do granic możliwości, co było wielkim zaskoczeniem dla samych organizatorów. Świadczyć o tym mógł brak miejsc siedzących pomimo dostawiania dodatkowych rzędów krzeseł.

Przedstawienie miało na celu ukazanie nie tylko samych czynów Żołnierzy Wyklętych, ale też ich motywacji. Byli to w dużej mierze ludzie wiary niezłomnej. Przedstawiając dzieje bohaterów chcieliśmy ukazać w jak dramatycznej sytuacji się znaleźli i jak trudnych wyborów musieli dokonywać. Autentyczne mundury oraz repliki broni wypożyczone od pasjonatów tematyki wojskowo-historycznej pomogły wczuć się w ducha tamtych czasów.DSC_8013

Cały spektakl zakończyły słowa ks. Rektora oraz wspólna modlitwa. Mamy nadzieję, że inscenizacja na stałe wpisze się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym Seminarium. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria z tego wydarzenia.

 

kl. Hubert Prusinowski