Świąteczny czas w Seminarium

DSC_7291

Dnia 23 grudnia 2015 roku w naszym Wyższym Seminarium Duchownym odbyły się coroczne uroczystości związane z Bożym Narodzeniem. Liturgia słowa o tematyce narodzenia Pańskiego, kolacja wigilijna, mikołaj oraz jasełka, które przybliżyły nam rolę bycia Człowiekiem dla Człowieka.DSC_7327

 

 

 

 

Jest to czas w którym góruje tradycja. Najważniejsze wszak jest to, by nic nie przysłoniło nam radości z powodu narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa. Całą uroczystość rozpoczęły wspólne śpiewy kolęd oraz modlitwa zanoszona do dzieciątka Jezus, aby pokój panował w naszych sercach.

Następnym punktem programu była kolacja wigilijna, składająca się wyłącznie z tradycyjnych potraw. W rodzinnej atmosferze wspólnie radowaliśmy się. Następnie przyszedł Święty Mikołaj, który obdarował księży biskupów, naszą kadrę seminaryjną i poszczególnych księży profesorów prezentami.
DSC_7365

 

 

 

 

Na sam koniec teatr seminaryjny przedstawił nam jasełka o tematyce “miłości do bliźniego”. W której to główny bohater- ceniony, bogaty i pracowity biznesmen- pod wpływem wypadku samochodowego, zapada w śpiączkę. Przychodzą do niego trzy duchy: przeszłości, przyszłości i teraźniejszości i starają się uświadomić bohatera, że jest samolubem.

DSC_7450