Wybory dziekana 2016

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w naszym seminarium mają miejsce wybory zarządu kleryckiego. Wybory poprzedziła kampania, która sprowadzała się do niebanalnych haseł i sloganów mających na celu wypromowanie kandydatów. Na dobę przed głosowaniem rozpoczęła się cisza wyborcza.

Głosowanie odbyło się we wtorek 1 marca o godz. 18:15 w audytorium św. Brunona. Na sali przywitał nas vice-rektor ks. prał. dr Zbigniew Skuza, który wyjaśnił procedury głosowania. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwali ustępujący dziekani roku VI – dk. Mateusz Rakusiewicz i dk. Marek Żmijewski. Uprawnionych do głosowania było 50 alumnów. Bierne prawo wyborcze miało 8 alumnów roku V. Już po pierwszej turze udało się wybrać dziekana. Większość głosów uzyskał kl. Sylwester Godlewski. Także wybory na vice-dziekana przebiegły bardzo sprawnie. Bezkonkurencyjnym okazał się kl. Krystian Urbanek. Dziekani elekci oczekują na zatwierdzenie kandydatów przez ks. Rektora, aby podjąć swoje zadania.
Rolą dziekana jest reprezentowanie kleryków ,,na zewnątrz” i bycie łącznikiem między alumnami a przełożonymi. Vice-dziekan odpowiada za sprawy organizacyjno-porządkowe.

Naszym braciom gratulujemy wyboru i życzymy owocnej posługi!

Więcej zdjęć w Galerii.