Zespół muzyczny

Zespół seminaryjny 8 Dzień Tygodnia, działający w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, to grupa kilku alumnów, którzy swoimi zainteresowaniami muzycznymi chcą uwielbiać Pana Boga, a przez muzykę docierać z przesłaniem ewangelii do fanów różnych gatunków muzycznych. Nazwa grupy nawiązuje do eschatologicznego dnia ponownego przyjścia Chrystusa na świat, czyli do upragnionej wieczności, w której mamy nadzieję razem chwalić Pana już przed Jego obliczem.

Do tej pory zespół wydał trzy płyty z autorskimi inspiracjami sztuką religijną i patriotyczną, z których ostatnia ujrzała światło dzienne w 2014 roku, a poświęcona była św. Janowi Pawłowi II z okazji Jego kanonizacji.

Nasza posługa obejmuje nie tylko koncerty powołaniowe, patriotyczne czy kolędowanie w parafiach, ale także, a może przede wszystkim, pomoc w działaniach ewangelizacyjnych, takich jak ewangelizacja Łomży, wieczory chwały czy prowadzenie rekolekcji wielkopostnych dla uczniów szkół naszej diecezji. Nie zapominamy również o naszym Seminarium, dlatego wielokrotnie można nas usłyszeć podczas spotkań seminaryjnych, np. kiedy gościmy członków Dzieła Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej.
W sprawach formalnych oraz planowanych koncertach prosimy kontaktować się z Moderatorami naszego Seminarium.

Z nadzieją na wspólne uwielbianie Pana, byli i obecni członkowie zespołu 8 Dzień Tygodnia